Reklama
Jaroslav Svoboda

O blondýnce, která mi ukázala cestu, kterak se nenechat vydírat …

15. 03. 2017 14:40:16
Znáte to, stojíte na zastávce, čekáte na vaši linku, která vás konečně po práci odveze domů. A v tom davu, v mém případě na Kačerově, se mezi vámi proplouží žena sdělující, že nemá na jízdenku a zda ji nemůžete pomoci.

Poprvé jsem jí dal padesátikorunu. Vypadala, že je opravdu v nouzi. Když jsem ale čekal na autobus na stejné zastávce, tak o dva dny později, stejná žena se stejným důvodem oslovovala i další čekající na ten jejich autobus. Podruhé jsem už zakroutil hlavou a ta žena mi celkem dala pokoj. A já se věnoval pohledu na skutečně exklusivní blondýnku, která stála a čekala pár metrů ode mne. Nádherné blond vlasy, figura jak z nějakého časopisu. Pořád něco ale honila v mobilu a já ji povrchně zařadil, v rámci v nás všech tolik zažranému závistivému názoru, že když už nám Bůh tolik krásy nenadělil, že krásná blondýnka bude tutově i totálně blbá blondýnka.

Jenže pak to přišlo, ta žena v nouzi právě tuto blondýnku oslovila také s žádostí o finanční pomoc na jízdenku. Kráska zvedla oči od svého displeje, telefon strčila do kapsy a postavila se k celé situaci po svém. A to mě dostalo. Žádná povýšenost, žádné zavrtění hlavou. Slečna té paní řekla: „Fajn, pojďte, já vám tu jízdenku koupím v automatu.“ A tak se obě vydaly směrem k vestibulu metra. No ... dvojice spolu vydržela jít tak patnáct metrů a pak najednou vidím, že ta sociálně žádoucí žena směrem k blondýnce něco pronesla, ukázala ji fakáč a rychle odešla. Blondýnka se potom poněkud rozpačitě vrátila zpět čekat na svůj autobus. Nevím, co si holky řekly. Ale nebyl jsem tentokrát jediný, kdo celou akci sledoval. A poprvé jsem zažil, že ostatní čekající při návratu „blbé“ blondýnky na zastávku začali spontánně tleskat.

Zvyšte článku karmu!
Autor: Jaroslav Svoboda | | karma: 48.26 | přečteno: 10360 ×
Facebook Twitter Google Plus

Diskuse

Vstoupit

V diskusi je 20 příspěvků.
Poslední z 22. 3. 2017, 12:40

Poslední články autora
PŘEJÍT NA ÚVODNÍ STRÁNKU iDNES.cz
Reklama