Reklama
Jaroslav Svoboda

O útoku na plameňáky jsme zase nedostali až tak úplné a objektivní informace

14. 03. 2017 12:49:38
Díky televiznímu a psanému zpravodajství musel téměř každý zaznamenat, že minulý týden po útoku skupinky dětí zemřel v jedné zoo plameňák a další jsou zraněni, vystresováni atd. Ale víme opravdu vše o té události?

Objektivní novináři se nám jaksi začínají z některých oblastí ztrácet. Teď nechci mluvit o tom, že nemohou, a nedovolí si, psát své články, protože by šli proti zájmům nějakého vlastníka nebo sponzora těch jejich novin či televize. Objektivitu, nebo lépe nezveřejnění úplné pravdy začínají novináři ztrácet i mimo výše uvedené. Prostě jen proto, že nějaká zvrhlá minoritní společenská poptávka velí o některých věcech nemluvit a nepsat. Ale proč? Došlo by na nenávist, větší odpor vůči někomu, došlo by na lynč?

I když si většina lidí v EU myslí své, Evropská unie prostřednictvím svých představitelů, kteří mnohdy naprosto izolováni roky od normálního života, sedí u svých poslaneckých nebo vládních stolů a vymýšlejí zákony, nařízení, a co nejhůř ... i to jak na některou věc máme jako celek vlastně hledět a jak pomýšlet. Jsme přece západní a křesťanská a tolerantní společnost, než ti okolní barbaři, ne? Tak ... třeba Česko moc západní není, i když by tuze rádo. A pokud se týká křesťanství, potom bych docela rád znal statistiku kolik lidí ze sta je skutečným křesťanem. A tolerantnost? Ano, nepochybně potřebná je, ale zase musí mít své meze, nebo nás jednou toto slovo zabije, vyhladí nebo se staneme poddanými někoho jiného, kdo tolik jako my tolerantní nebyl.

A tak se dějí věci, že se neříká kompletní pravda o tom, že nějaký muslim něco provedl. Nebo se to veřejnost dozví s dost značným zpožděním (takové tolerantní Švédsko by mohlo vyprávět). Ale že nějaký holohlavý, a hlavně bílý, nácek někoho ubil v podchodu, víme pomalu s předstihem. Informace o osahávání či znásilnění se také dozvíme pomalu hned v první zprávě v televizních zprávách. Jen ne o osahávání ze strany skupiny imigrantů. Víme o tom, že někteří lidé zneužívají sociální dávky, ale už moc ne o tom jaké je etnické rozložení příjemců takových dávek. Nechci zabíhat do podrobností. To možná na toto téma příště.

Ale zpátky k plameňákům. Záběry tří malých smradů mohl vidět každý. Co nemohl vidět, a je to v souladu se zákonem, byly jejich obličeje. Trošku jsem se v tom vrtal, a zejména na FB profilech k události, či profilech přímých zaměstnanců zoo nebo účastníků incidentu jsem dospěl téměř k jistotě, že se jednalo o smrady tentokrát z romského etnika. Nepochybuji o tom, že zaútočit stejně krutě na plameňáky dokáže i skupina nějakých „bílých“ smradů. O tom žádná ...

Ale proč mi proboha v reportáži nikdo neřekne celou pravdu hned a teď? Proč se bojíme tolik pojmenovat, a objektivně popsat některé události kolem nás, které se tak skutečně staly Chci tolik? Jsem snad dokonce netolerantní rasista, když chci znát o nějaké události opravdu vše?

Zvyšte článku karmu!
Autor: Jaroslav Svoboda | | karma: 48.58 | přečteno: 16841 ×
Facebook Twitter Google Plus

Diskuse

Vstoupit

V diskusi je 75 příspěvků.
Poslední z 21. 3. 2017, 13:14

Poslední články autora
PŘEJÍT NA ÚVODNÍ STRÁNKU iDNES.cz
Reklama